Dodání zdarma z 200,00 zł
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Baterie umyvadlové

( počet produktů: 27 )

Każda umywalka, która ma prawidłowo spełniać swoją funkcję, musi zostać wyposażona w baterię umywalkową. Jest to element niezbędny, pozwalający na komfortowe korzystanie z umywalki i zwiększający funkcjonalność całej domowej łazienki. W sklepie internetowym Corsan oferujemy szeroki wybór baterii umywalkowych do łazienek. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i doboru produktu, który sprawdzi się w prywatnych czterech ścianach pod względem designu i funkcjonalności.

Bateria umywalkowa – dlaczego ten element jest tak ważny?

Umywalka to element niezbędny w każdej łazience. Jest to najczęściej używane wyposażenie, które powinno działać prawidłowo. Jednak komfort korzystania z umywalki zależny jest od dobrze dobranej baterii umywalkowej, której rodzaj i wielkość mogą mieć kluczowe znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa domowników. Co więcej, odpowiednie dobranie baterii umywalki jest ważne nie tylko ze względów praktycznych, ale też dla estetyki wnętrza. Baterie umywalkowe złote podkreślają ekskluzywną aranżację domowej łazienki i mogą stać się ozdobą całego wnętrza. Nawet jeżeli wybierzesz produkty bardziej przyziemne, w klasycznym srebrze lub baterię umywalkową czarną, jej design ma duże znaczenie dla ogólnego wystroju.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru baterii umywalkowej?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór baterii umywalkowych, które możesz dobrać do domowej łazienki. Propozycji jest na tyle dużo, że z pewnością uda ci się dobrać model, który świetnie zaprezentuje się w domowym wnętrzu, dodając finezji aranżacji wystroju. Estetyka to jednak tylko jedno kryterium, którym warto się kierować podczas zakupu. Dla większości osób to jednak funkcjonalność danego produktu będzie ważniejsza. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup, weź pod uwagę takie parametry jak sposób montażu, rozmiar, parametry techniczne czy sposób obsługi.

Rodzaje baterii umywalkowych ze względu na sposób montażu

Zanim zdecydujesz się na zakup baterii do umywalki, zwróć uwagę nie tylko na to, jaki sposób montażu będzie dla ciebie najbardziej przystępny, ale też, jaki jest możliwy w twojej łazience.

Baterie umywalkowe stojące

Ten typ baterii montuje się bezpośrednio na misie umywalki w przeznaczonym do tego otworze. Jest to rodzaj najpowszechniej dostępny na rynku i najczęściej wybierany między innymi właśnie ze względu na to, że sporo umywalek posiada otwór na baterię, który trzeba wypełnić. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór takich baterii umywalkowych. Poszczególne baterie umywalkowe stojące różnią się designem i sposobem obsługi.

Baterie umywalkowe wolnostojące

Ten typ baterii najczęściej dobierany jest w zestawie z umywalkami nablatowymi, ponieważ montuje się je bezpośrednio na blacie szafki umywalkowej. W tej kategorii można znaleźć baterie umywalkowe wysokie, które w określonych przypadkach można zamontować nawet w posadzce podłogi. Taki rodzaj bardziej niż do umywalki nablatowej sprawdzi się do umywalki wolnostojącej i w łazienkach, w których jest możliwe wykonanie instalacji wodnej w podłodze.

Baterie umywalkowe ścienne

Tego typu baterie montuje się w ścianie. Zazwyczaj wybiera się je jeszcze na etapie projektowania łazienki, ponieważ wymagają bardziej skomplikowanych działań. Baterie montowane w ścianie muszą być podłączane bezpośrednio do instalacji wodnej, a więc nie ma tu zbyt wielkiego pola manewru, jeżeli chodzi o lokalizację misy umywalkowej. Taki rodzaj baterii wybierany jest najczęściej do niewielkich łazienek, w których liczy się każda ilość wolnej przestrzeni.

W sprzedaży można znaleźć dwa rodzaje baterii umywalkowych ściennych:

  • baterie umywalkowe natynkowe - instalowane są bezpośrednio na wykończonej powierzchni ściany. Montaż jest w miarę prosty, a dużą zaletą takich baterii jest to, że w razie awarii mamy łatwy dostęp do całego mechanizmu;
  • baterie umywalkowe podtynkowe - składają się z dwóch części, jedna z nich chowana jest w ścianie, a druga to zewnętrzny moduł, służący do obsługi baterii, czyli regulacji ciśnienia i temperatury wody. Taki rodzaj baterii zajmuje mniej miejsca na zewnątrz, dlatego sprawdzi się w łazienkach minimalistycznych. Wadą jest brak dostępności do pełnego mechanizmu w przypadku większej awarii.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze baterii umywalkowej do łazienki?

Wybierając baterię umywalkową do domowej łazienki, należy wziąć pod uwagę nie tylko sposób montażu, ale też inne parametry, takie jak:

  • kolor - w tym zakresie najlepiej kierować się stylem aranżacji łazienki. Najpopularniejsze są standardowe baterie umywalkowe chromowane, które można dopasować praktycznie do każdego wystroju. W naszym sklepie znajdziesz też stylowe baterie umywalkowe czarne, a dla bardziej wymagających posiadamy również modele w kolorze złota;
  • rozmiar - wylewka baterii umywalkowej powinna być dostosowana do wielkości misy, aby całość wyglądała estetycznie. Należy baterię dopasować tak, aby po uruchomieniu strumień wody nie sięgał dalej niż do połowy nici umywalki. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki będzie zasięg strumienia, aby woda nie wylewała się poza powierzchnię umywalki.
pixel