Dodání zdarma z 200,00 zł
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Baterie vanové

( počet produktů: 24 )

Podczas urządzania łazienki z wanną, jedną z decyzji, jaką trzeba podjąć, jest dobór odpowiedniej baterii wannowej. Taki element staje się niezbędny, gdy chcemy w pełnym komforcie korzystać z możliwości wanny i cieszyć się przyjemną, odprężającą kąpielą. Bateria wannowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna, nie zapominajmy jednak, aby swój wybór uzasadniać również designem. Domownicy, którym zależy na tym, aby wystrój łazienki był spójny i estetyczny, powinni kierować się względami praktyczno-wizualnymi. W sklepie internetowym Corsan posiadamy szeroki wybór baterii do wanny w różnych kolorach. U nas bez problemu znajdziesz standardowe baterie wannowe srebrne, ale także produkty nieco bardziej designerskie w kolorze czarnym lub złocie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i gwarantujemy wysoką jakość każdego produktu.

Jakie są funkcje baterii wannowych?

Dostęp do instalacji wodnej w łazience uwarunkowany jest poprzez instalację wodną, składającą się między innymi z zamontowanych zaworów. Jednak korzystanie z bieżącej wody oraz regulacja temperatury odbywa się za pomocą baterii łazienkowych, które umożliwiają szybkie uruchomienie i wyłączenie strumienia. Chcąc korzystać z wanny, trzeba więc wybrać baterię wannową, która będzie łatwa w obsłudze i dopasowana do możliwości instalacyjnych w danej łazience.

Jedną z głównych funkcji baterii wannowej jest możliwość regulowania ilości wody, jaką wlewasz do wanny. Bateria umożliwia komfortowe włączanie i wyłączanie bieżącej wody, dzięki czemu podczas kąpieli, możesz w dowolnej chwili dolać ciepłej wody, kiedy ta w wannie zacznie stygnąć. Kolejną ważną funkcją tego typu produktów jest regulacja temperatury. Bateria wannowa pozwala wedle potrzeb uruchomić ciepłą i zimną wodę, a także regulować jej temperaturę. Nowoczesne modele umożliwiają ustawienie przepływu w taki sposób, aby ciepłota cieczy była dostosowana do wymagań użytkownika. Ciekawą opcją są także baterie do wanny z termostatem, umożliwiające ustawienie maksymalnej temperatury wody, dzięki czemu nie trzeba bać się poparzenia, gdy po odkręceniu z baterii spłynie gorący strumień.

Większość baterii do wanny ma dodatkowy otwór na podpięcie słuchawki prysznicowej z wężem. Jest to duże udogodnienie, które pozwala na to, aby w wannie wziąć nie tylko odprężającą kąpiel, ale też szybki prysznic.

Rodzaje baterii wannowych ze względu na sposób montażu

Rynek akcesoriów łazienkowych jest bardzo szeroki, dlatego bez problemu znajdziesz eleganckie baterie wannowe złote czy w innych modnych kolorach. Zanim jednak wybierzesz odpowiedni design, zwróć uwagę na sposób montażu danej baterii, ponieważ nie w każdej łazience wszystkie opcje będą możliwe do zainstalowania.

Baterie wannowe ścienne

Najczęściej wybierane są baterie wannowe montowane do ściany. Ten rodzaj obejmuje dwie podgrupy, które również różnią się sposobem instalacji:

  • baterie wannowe natynkowe - taki model wyróżnia się prostym sposobem montażu. Cały system montowany jest bezpośrednio do instalacji wodnej, przy czym wszystkie elementy znajdują się na zewnątrz. Baterie montowane natynkowo są najchętniej wybierane ze względu na to, że ich instalacja nie wymaga specjalnego przygotowania i można ją wykonać w dowolnym momencie. Tego typu produkty zapewniają łatwy dostęp do całego systemu w przypadku awarii;
  • baterie wannowe podtynkowe - takie rozwiązanie jest bardziej estetyczne, ale też wiąże się z większymi komplikacjami podczas instalacji. W tym przypadku większa część baterii znajduje się w ścianie, a na zewnątrz widać tylko uchwyty sterujące, wylewkę i maskownicę. Choć ten typ baterii sprawdza się idealnie w mniejszych i minimalistycznych łazienkach, warto pomyśleć o instalacji jeszcze przed położeniem glazury, czyli na etapie projektowania łazienki. W tym przypadku trzeba liczyć się też z trudniejszym dostępem do systemu w przypadku awarii.

Baterie wannowe stojące

Baterie stojące nazywane są także sztorcowymi lub nawannowymi. Takie modele nie są montowane w ścianie, a w specjalnych otworach, zlokalizowanych na obrzeżu wanny lub podwieszanej półce. Choć montaż takiego produktu nie powinien sprawić problemu, bateria musi zostać umocowana w pobliżu instalacji wodnej, do której podłącza się ją przy pomocy systemu wężyków.

Baterie wolnostojące

W naszym sklepie znajdziesz także baterie wannowe wysokie przeznaczone specjalnie do wanny wolnostojącej. Tego typu produkty sprawdzą się w designerskich łazienkach, zwłaszcza gdy wanna oddalona jest od ściany i nie ma możliwości zamontowania baterii ściennej. Modele wolnostojące to są montowane w podłodze, dlatego należy o takiej aranżacji pomyśleć odpowiednio wcześnie, gdyż sama instalacja wymaga poprowadzenia niezbędnych przyłączy do systemu wodnego.

Jaki design baterii do wanny?

W naszym sklepie znajdziesz baterie wannowe w różnych rodzajach i kolorach. Do standardowych łazienek najczęściej wybierane są baterie chromowane w kolorze srebrnym. Oferujemy także modele dla miłośników wnętrz klasycznych, w których świetnie prezentują się baterie wannowe czarne. A osobom, które cenią sobie ekskluzywne wnętrza, polecamy baterie o barwie złota.

pixel