Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Planujesz remont łazienki? Poznaj trendy łazienkowe na rok 2021

2021-03-19
Planujesz remont łazienki? Poznaj trendy łazienkowe na rok 2021

Wiosenny remont łazienki? Poznaj powody, dla których warto to zrobić!

Nie da się ukryć, że łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To miejsce, które pełni nie tylko praktyczne funkcje, ale stanowi też rodzaj małego sanktuarium, w którym przygotowujemy się do kolejnego dnia czy relaksujemy po pracy. Łazienka powinna być nie tylko przyjazna, ale też funkcjonalna, dlatego liczy się w niej nie tylko to, jakich użyjesz kolorów w aranżacji, ale też, po jaki rodzaj farb czy płytek sięgniesz i na jakie rozwiązania techniczne się zdecydujesz. Wiosenny remont łazienki może być doskonałym pretekstem do tego, żeby przeanalizować te aspekty i zadbać zarówno o komfort korzystania z tego pomieszczenia, jak i… o wysokość rachunków związanych, chociażby z użyciem wody. Zanim wybierzesz się na zakupy i zajmiesz się urządzaniem na nowo swojej łazienki, koniecznie sprawdź, jakie trendy zdaniem ekspertów warto wziąć teraz pod uwagę.

1. Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania konstrukcyjne

 

Specjaliści są zgodni: w 2021 roku jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przy planowaniu aranżacji i wyposażenia łazienki są względy ekonomiczne i ekologiczne, najczęściej idące w parze. Oszczędzanie wody w trosce o środowisko naturalne i domowy budżet będzie dosłownie czystą przyjemnością, jeśli zdecydujesz się na nowoczesne kolumny prysznicowe, na przykład Corsan Klar Fiber. W tym modelu zastosowano system Corsan Saving, dzięki któremu prysznic jest zarazem wydajny i oszczędny w kontekście zużycia wody.

2. Wielofunkcyjność

 

Kolejny istotny “łazienkowy” trend? Multifunkcjonalność stosowanych rozwiązań. Zwyczajny prysznic to dziś zdecydowanie za mało. Dzięki nowoczesnym kolumnom i panelom prysznicowym możesz mieć kilka opcji do wyboru: na przykład klasyczny prysznic, kąpiel pod deszczownicą i hydromasaż. Zastosowane w kolumnach prysznicowych głowice talerzowe zapewnią możliwość korzystania ze zróżnicowanego strumienia wody, a także regulację kąta nachylenia prysznica. Prysznic, który możesz dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań, zmieniających się w zależności od okoliczności, nastroju, pory dnia? To coraz popularniejsza tendencja, która sprawia, że powoli możemy zapominać o ośrodkach SPA jako jedynym miejscu, w którym naprawdę możemy się odprężyć i zadbać o siebie. Teraz to samo możesz sobie zafundować w domowym zaciszu!

3. Łatwość w utrzymaniu w czystości

 

Na fali lęków związanych z pandemią koronawirusa, która wybuchła na początku 2020 roku, wróciła silna potrzeba zadbania o bezpieczeństwo i higienę w swoim najbliższym otoczeniu. Nic dziwnego, że ważnym trendem na 2021 rok jest taka aranżacja łazienki, która pozwala zachować maksymalną czystość bez nadmiernego wysiłku. Dużą pomocą w tym kontekście są nie tylko polecane przez specjalistów detergenty, ale też… funkcjonalny design. Przykładowo w kolumnach prysznicowych Corsan stosuje się technologię Anti Calc, zapobiegającą nadmiernemu gromadzeniu się osadu z kamienia oraz technologię Anti Wipe, dzięki której bardzo łatwo jest utrzymać w czystości chromowaną powierzchnię elementów. To ważne oczywiście nie tylko ze względu na przeciwdziałanie rozwojowi bakterii i innych drobnoustrojów, ale też na estetykę.

4. Minimalizm kontra natura

 

Bardzo silnym trendem łazienkowym, który zdobył popularność już w 2020 roku, ale teraz zyskuje na znaczeniu, jest łączenie w ramach aranżacji elementów minimalistycznych, designerskich z tymi, które inspirowane są światem przyrody. Geometria zestawiona z organicznymi kształtami, czerń i odcienie natury, metal i chrom oraz drewno, kamień i glina - takie kontrasty są teraz jak najbardziej na topie! Jeśli chcesz nadać swojej łazience modnego sznytu, wyposaż ją w nowoczesne kolumny prysznicowe wyróżniające się oszczędnym wzornictwem albo proste w formie wanny wolnostojące, a wnętrze uzupełnij roślinami, koszami z bambusa, plecionym ze sznurka chodnikiem. Dzięki temu stworzysz naprawdę interesującą całość, zgodną z modną estetyką japandi, inspirowaną skandynawskim minimalizmem i azjatyckim stylem Zen.

5. Elementy domowego SPA

 

Ten trend wybrzmiewał już podczas analizy kilku poprzednich, ale zdecydowanie zasługuje na własny punkt. Domowa strefa relaksu, bo o tym mowa, staje się już nie tyle luksusem, ile koniecznością. Spędzając w ciągu ostatniego roku zdecydowanie więcej czasu w domu, doceniliśmy, ile przyjemności możemy czerpać, jeśli odpowiednio przygotujemy i wyposażymy naszą intymną przestrzeń. Domowe SPA zorganizujesz bez trudu, stawiając na takie rozwiązania, jak wanna wolnostojąca o zmysłowej, obłej linii, ultradźwiękowy dyfuzor na olejki aromaterapeutyczne czy zestaw z bańkami do masażu.

Trendy łazienkowe 2021 można podsumować krótko: to dominacja nowoczesnego designu połączonego w idealnej harmonii ze światem natury i relaksu. Miej to na uwadze, remontując tej wiosny swoją łazienkę!

Polecane

pixel