Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolumna prysznicowa – jaką wybrać?

2021-04-07
Kolumna prysznicowa – jaką wybrać?

Kolumna prysznicowa

Często bogaty asortyment, jaki znajduje się w sklepie, zamiast ułatwić zadanie, powoduje mętlik w głowie, przez który nie wiemy, na co się zdecydować i czym się kierować przy wyborze produktu do naszej łazienki. Jeżeli sen z powiek spędza Ci to, jaka kolumna prysznicowa będzie najlepszym zakupem, to ten artykuł powstał z myślą o Tobie. Przedstawimy rodzaje kolumn prysznicowych i skupimy się na zaletach każdej z nich.

Jedną z podstawowych funkcji, o jakiej powinniśmy pamiętać na etapie projektowania łazienki, jest stworzenie komfortowych warunków, dzieląc łazienkę na strefę suchą i mokrą. W zależności od metrażu, a także indywidualnych preferencji możemy zdecydować się na wannę lub kabinę prysznicową. Przy jednym, jak i drugim rozwiązaniu bardzo ważny jest wybór natrysku. Warto mieć na uwadze to, że w sprzedaży dostępne są zarówno kolumny prysznicowe, jak i panele prysznicowe – pojęcia te nie są zamienne. Jeżeli chodzi o kolumny, to będą one doskonałym wyborem do kabiny prysznicowej oraz do wanny kolumny wyposażone w wylewkę wannową. Panele prysznicowe mają dodatkowo funkcję hydromasażu, dlatego musimy odpowiednio odgrodzić strefę mokrą, jeśli chcemy ich używać nad wanną. Panel prysznicowy może być wyposażony w wylewkę wannową. Hydromasaż w panelu to wbudowane dysze uwalniające poziomy strumieni wody, co w przypadku odsłoniętej wanny mogłoby się skończyć zalaniem łazienki. Dlatego do wanny z niewielkim parawanem łatwiej wybrać kolumny natryskowe. Pytanie tylko jakie?

Kolumny prysznicowe i ich rodzaje

Za podstawową wersją kolumny prysznicowej kryje się deszczownica oraz słuchawka prysznicowa. Jest to zdecydowanie obowiązkowe wyposażenie każdej nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki. Nie ulega wątpliwości, że bateria z systemem SafeTouch wpisuje się w trend ostatnich sezonów i nic nie wskazuje, żeby miało to ulec zmianie. Bateria wyposażona w ten system jest bezpieczna dla dzieci, bo nigdy nie nagrzeje się pod wpływem przepływającej wody. Jeżeli chodzi o design, to do wyboru mamy deszczownice o różnych wymiarach i kształtach – okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Klinci mogą dobrać również deszczownicę wyposażoną w diody LED, wówczas przepływająca woda napędza hydrogenerator, który generuje prąd w diodach LED. Wypływająca woda przejmuje światło i kolor. W ofercie sklepu możemy zdecydować się na klasyczną kolumnę natryskową chromowaną na wysoki połysk, czarną z matowym wykończeniem czy złotą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, postanowiliśmy wprowadzić do sprzedaży kolumny z półką, np. na żel pod prysznic czy gąbkę, która może być w kolorze białym, czarnym lub w odcieniu gwiezdnej szarości. Warto dodać, że wszystkie dostępne kolumny prysznicowe Corsan posiadają szeroki zakres regulacji wysokości, co pozwala na dopasowanie ich do wzrostu i indywidualnych potrzeb.

Gdy kolumna natryskowa ma zostać zamontowana nad wanną, polecamy sięgnąć po kolumnę prysznicową z wylewką. Ruchoma wylewka wannowa jest znacznym udogodnieniem. Jej posiadanie doceniamy m.in. wtedy, gdy chcemy wziąć kąpiel i napełnić wannę wodą. Przykładem solidnej i niezawodnej kolumny prysznicowej z wylewką wannową jest Corsan Lugo, której dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena. Kolejną kwestią, którą warto rozważyć przy remoncie łazienki jest to, czy zdecydujemy się na bardziej popularną kolumnę natynkową, czy może postanowimy niektóre jej elementy zabudować i wtedy sięgnąć po zestaw prysznicowy podtynkowy. Wówczas jedynymi widocznymi elementami są: deszczownica, słuchawka prysznicowa i pokrętła.

Kolumna natryskowa z termostatem czy mieszaczem?

Pozostaje nam jeszcze do omówienia kwestia mieszacza i termostatu. Nie brakuje zwolenników jednej, jak i drugiej opcji. Na pewno, jeżeli stawiamy na komfort i wygodę, to bez zastanowienia powinniśmy zdecydować się na kolumnę prysznicową z termostatem. Zadaniem termostatu jest zapewnienie stałej temperatury wody, którą ustawiamy za pomocą pokrętła, natomiast drugim regulujemy strumień wody. Dzięki temu możemy skrócić czas, jaki spędzamy pod prysznicem, ponieważ nie musimy męczyć się z ustawieniem idealnej temperatury wody. Znika też ryzyko poparzenia, co jest szczególnie istotne, jeśli mamy w domu małe dzieci. Co więcej, szacuje się, że kolumna prysznicowa z baterią termostatyczną znacznie zmniejsza zużycie wody, a tym samym nasze rachunki są niższe. Prawdziwym bestsellerem w kategorii kolumn prysznicowych z termostatem jest Corsan Lugo w kolorze czarnym – wpisująca się w aktualne trendy, a przy tym wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewniających jej wyjątkową trwałość. Decydując się na model wyposażony w mieszacz wody, za każdym razem będziemy musieli ustawiać jej temperaturę. Bywa, że powodem wyboru mieszacza jest przeświadczenie, że jest to bardziej niezawodne rozwiązanie, ale obawy o awaryjność termostatów są nieuzasadnione, bo obecna technologia pozwala stworzyć wysokiej jakości baterie termostatyczne, które służą przez lata, bez jakiejkolwiek awarii.

Podsumowując, różnorodność kolumn prysznicowych jest naprawdę duża, a wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Niezależnie czy sięgniemy po model z wlewką, czy z termostatem, to wejdziemy w posiadanie najwyższej jakości, niezawodnych i funkcjonalnych produktów. Kolumny prysznicowe Corsan za sprawą technologii Anti Calc eliminują ryzyko osadzania się w dyszach kamienia, a z kolei technologia Anti Wipe znacznie ułatwia utrzymanie kolumny w nienagannym stanie, ponieważ zapobiega zaciekom i smugom. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że wszystkie kolumny natryskowe marki Corsan mają aż pięcioletnią gwarancję! Żywimy nadzieję, że po lekturze tego artykułu i poznaniu zalet różnych rozwiązań, wybór kolumny prysznicowej będzie łatwiejszy, a w razie pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel