Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie lustro wybrać do łazienki?

2021-12-20
Jakie lustro wybrać do łazienki?

Lustro do łazienki to ważny element aranżacji – nie tylko ze względów estetycznych, ale też praktycznych. Jeśli zastanawiasz się, czy lepsze będzie lustro LED, czy klasyczne, na jakiej wysokości je powiesić i jak je dopasować do charakteru pomieszczenia, koniecznie sprawdź nasz poradnik.

Lustro LED czy klasyczne? Wybieramy ten ważny dodatek do łazienki!

Wybranie odpowiedniego lustra do łazienki to sprawa wbrew pozorom szalenie istotna – w końcu chcąc nie chcąc to właśnie ten dodatek ma diametralny wpływ na to, czy wygodnie korzysta się z pomieszczenia i jak się ono prezentuje. Zawsze dobrym pomysłem jest klasyczne, najlepiej duże lustro, które pozwala dokładnie się przejrzeć, a przy okazji optycznie powiększa przestrzeń i dodaje jej elegancji. W małych łazienkach możesz się skusić nawet na całą ścianę wyłożoną lustrzaną taflą, na przykład na przeciw okna – oczywiście, o ile jesteś świadomy, że to pomysł, który będzie wymagał od Ciebie większej dyscypliny związanej z utrzymaniem błyszczących powierzchni w idealnej czystości.

Jeśli stoisz przed decyzją dotyczącą wyboru lustra, weź pod uwagę wybór modelu z oświetleniem LED wokół tafli lustra. Zalety takiego rozwiązania? Nie tylko większa funkcjonalność, ale też wrażenie lepiej doświetlonej, jaśniejszej i bardziej komfortowej przestrzeni. Niezastąpione są zwłaszcza lustra LED podczas kąpieli – światło tworzy romantyczny klimat. Z uwagi na niewielki pobór prądu, można mieć włączone światło i podczas nocnej wizyty w łazience, korzystać tylko z tej opcji.

Osoby praktyczne i oszczędne przekona też to, że diody ledowe są zdecydowanie bardziej energooszczędne od klasycznych żarówek i można je uruchomić także dotykowo – czego przykładem są lustra łazienkowe LED maki Corsan. Oferowane przez nas modele różnią się wielkością, formą czy rodzajem wykończeń. Jak je dopasować bezbłędnie do aranżacji łazienki?

Lustro łazienkowe LED – jak je dopasować do aranżacji?

Jeśli stawiasz na nowoczesne lustra z podświetleniem LED, weź pod uwagę, w jaki sposób konkretny model wpisze się w aranżację przestrzeni. Rozwiązań masz naprawdę sporo, a inspiracje możesz czerpać, chociażby z internetu. Teraz na topie jest stosowanie dużych, pojedynczych luster LED na tle ciemnych ścian, ale też tworzenie podwójnych stanowisk z dwiema umywalkami i symetrycznie zawieszonymi lustrami łazienkowymi LED o owalnym kształcie. Kupując lustro, zwróć też koniecznie uwagę na jego wykończenie – kolor ramy powinien współgrać z odcieniem armatury czy innych dodatków w łazience. W kolekcji luster Corsan znaleźć można lustra łazienkowe LED w kolorystyce białej lub czarnej ramy, więc to ponadczasowy wybór, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Jak podłączyć lustro LED? Kilka praktycznych wskazówek

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zamieścili w naszym wpisie również szeregu praktycznych wskazówek, dzięki którym nie tylko wybierzesz modne i pasujące do wnętrza lustro łazienkowe LED, ale też… w odpowiedni sposób je zamontujesz. Zacznijmy od najważniejszej kwestii: na jakiej wysokości powiesić lustro w łazience? Tak naprawdę to pytanie możemy traktować jako otwarte, bo trudno jest odpowiedzieć na nie jednoznacznie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników łazienki i ich wzrostu – lustro LED do makijażu czy innych codziennych czynności powinno zapewniać wygodę, bez konieczność stawania na palcach, żeby się w nim przejrzeć. Istotna jest też kwestia czystości – lustro LED zawieszone minimum 20 cm nad umywalką nie będzie notorycznie ochlapywane.

Jak podłączyć lustro LED? Przede wszystkim przed położeniem na ścianie płytek czy gresu warto pomyśleć o wyprowadzeniu kabli pod taflą lustra, aby bezproblemowo podłączyć je do źródła prądu. Dzięki temu, można uniknąć konieczności wyprowadzenia kabla z wtyczką do kontaktu. Elementem luster LED jest przewód, którą podłącza się do kostki elektrycznej. Przewód taki można w łatwy sposób odkręcić i podłączyć lustro bezpośrednio pod instalację elektryczną. Wszystkie szczegóły znajdziesz w instrukcji dołączonej przez producenta do lustra z oświetleniem.

Jeśli uważnie przeczytałeś nasz poradnik, wiesz już nie tylko, dlaczego warto wybrać lustro łazienkowe LED, ale też masz też wiedzę dotyczącą praktycznych aspektów – na przykład, na jakiej wysokości powiesić lustro w łazience. W poszukiwaniu najbardziej funkcjonalnych, designerskich i energooszczędnych rozwiązań koniecznie zapoznaj sie z ofertą luster marki Corsan. Znajdziesz u nas nowoczesne lustra łazienkowe LED, które nie zawiodą Cię swoją jakością i estetyką!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel