Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki kształt umywalki wybrać do łazienki?

2022-04-01
Jaki kształt umywalki wybrać do łazienki?

Jaki kształt umywalki wybrać do łazienki?

Obecnie bardzo popularna jest umywalka nablatowa, która stanowi wyposażenie wielu modnie zaaranżowanych łazienek. Ten rodzaj umywalek występuje w wielu ciekawych kształtach, co stanowi kolejne kryterium wyboru. Do jakich wnętrz lepiej będzie pasowała umywalka nablatowa prostokątna, a do jakich okrągła czy owalna? Sprawdź najmodniejsze modele umywalek.

Kształt umywalki do łazienki – jakie mamy do wyboru?

Nowoczesne umywalki dostępne są w najróżniejszych kształtach i kolorach. Różnią się od siebie także sposobem montażu czy głębokością. Wybór odpowiedniego modelu podyktowany jest nie tylko wybranym stylem aranżacyjnym. Należy wziąć pod uwagę także funkcjonalność danego rozwiązania i dopasowanie do potrzeb użytkowników. Umywalka do małej łazienki powinna cechować się nieco innym wyglądem i kształtem niż do dużych pokojów kąpielowych, w których możesz sobie pozwolić na niemal każde rozwiązanie aranżacyjne.

Na jakiej wysokości umieścić umywalkę nablatową?

Przy wyborze umywalki nablatowej bardzo ważną kwestią jest wysokość jej montażu. Pomimo tego, że ustawia się ją na blacie, to nie poziom blatu jest tu kluczowy, a brzeg umywalki. Zaznacz miejsce na ścianie, do którego ma sięgać umywalka, a dopiero następnie oblicz na tej podstawie wysokość montażu samego blatu. Jeśli do wzrostu domowników dopasujesz najpierw wysokość blatu, może się okazać, że po zamontowaniu umywalki korzystanie z niej będzie niekomfortowe. Standardowo brzeg umywalki powinien być na wysokości około 89-92 cm, dlatego szafkę należy zamontować odpowiednio niżej. Bateria ścienna czy nablatowa wysoka będzie wówczas miała wylewkę na wysokości 105-110 cm, liczac od podłogi.

Umywalka nablatowa owalna jest doskonałym wyborem do łazienek urządzonych w stylu glamour. Jej nieregularny kształt wprowadza do wnętrza spokój i harmonię, która jest tak pożądana w tego typu wystrojach. Pamiętaj, aby dopasować do niej także wanny o nieregularnej linii, jak Corsan Nauti.

Jaki kształt umywalki dobrać do stylu łazienki?

W ostatnich latach najpopularniejsze były duże umywalki do łazienki o kształcie prostokąta. Najczęściej o zaoblonych brzegach. Zaoblenia są bardzo praktyczne, gdyż łatwiej jest umyć wnętrze zaoblonej umywalki a brzegi nie stanowią zagrożenia podczas korzystania z nich. Do wyboru mamy głębokie i płytkie modele. Funkcjonalniejsze są głębsze modele, które niwelują ryzyko rozpryskiwania się wody.

W ostatnim czasie dużą popularnością zaczęła cieszyć się umywalka nablatowa okrągła. Do wyboru mamy większe i mniejsze misy, które efektownie prezentują się na drewnianych blatach łazienkowych. Wyglądają elegancko i nie zabierają dodatkowej przestrzeni, którą możemy wykorzystać na montaż baterii nablatowej z boku umywalki, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce na głębokości blatu. Oszczędność miejsca również dają umywalkowe baterie ścienne. Należy jednak pamiętać, aby zostawić nieco miejsca za umywalką na możliwość czyszczenia jej od strony ściany.

W nowoczesnych i industrialnych łazienkach doskonale będą prezentowały się umywalki nablatowe kwadratowe. Świetnie będą wyglądały z innymi geometrycznymi elementami w łazience, które stanowią cechę charakterystyczną dla tych konwencji aranżacyjnych.

Jak widać, kształt umywalki ma duży wpływ na wygodę użytkowanie, utrzymanie pomieszczenia w czystości i przede wszystkim jego wystrój. Przy wyborze koniecznie weź pod uwagę wybrany styl aranżacyjny całej łazienki, aby wybrać model spójny z wystrojem wnętrza.

Dobierz kolor korka do armatury

Przy wyborze umywalki należy dobrać odpowiedni korek. Polecamy korek Klik-Klak z funkcją czyszczenia od góry. Jest to bardzo ładne i funkcjonalne rozwiązanie, gdyż naciśnięcie korka powoduje jego zamknięcie, natomiast ponowne kliknięcie odtyka odpływ. Czyszczenie jest równie łatwe, bo po odkręceniu korka dostajemy się do syfonu.

Równie ważny jak funkcja, jest kolor korka. Najlepiej dobrać go do koloru armatury, wówczas całość będzie stanowiła ozdobę przyjemną dla oka. Jeśli posiadamy nietypowy kolor armatury, warto zdecydować się na biały korek ceramiczny.

Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat?

Choć umywalka nablatowa jest bardzo popularnym wyborem, to jednak nie każdy przekonuje się do tego modelu. Wielu klientów zastanawia się, czy nie lepszym wyborem jest umywalka wpuszczana w blat. Czym właściwie się różnią oba modele i który z nich jest lepszy?

Umywalka wpuszczana w blat zajmuje o wiele więcej miejsca pod blatem łazienkowym. Poniżej jego poziomu znajduje się cała misa i syfon. Nie znajdziemy więc już miejsca na przechowywanie dodatkowych ręczników czy drobnych akcesoriów. Brzeg umywalki zrównany jest z poziomem blatu, co rodzi ryzyko rozchlapywania się wody. Rozwiązanie to jednak zapewnia o wiele większą przestrzeń na samym blacie, na którym możesz postawić kosmetyki.

Umywalka łazienkowa montowana na blacie, pod spodem ma jedynie syfon. Rozwiązanie to pozwala na organizacje dodatkowej przestrzeni do przechowywania w szufladach pod blatem. Możemy zdecydować się na półkę otwartą lub szufladę. W wielu nowoczesnych aranżacjach znajduje się tam miejsce na dodatkowe ręczniki dla gości. Przy tym sposobie montażu umywalka stanowi bardzo ważny element wystroju wnętrza. W naszym sklepie znajdziesz umywalki z korkiem i umywalki bez korka, które dostępne są w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Łatwo dopasujesz je zarówno do mniejszych, jak i większych łazienek.

Umywalki do łazienek spełniają zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Wybór odpowiedniego modelu nablatowego jest kluczowy dla wygody korzystania z bieżącej wody podczas zabiegów higienicznych i wystroju wnętrza. Koniecznie zwróć uwagę na kształt umywalki. Inny sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach, a jeszcze inne są najlepszym wyborem do łazienek w stylu glamour.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

pixel