Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać wannę dopasowaną do rozmiarów Twojej łazienki? Doradzamy!

2021-11-02
Jak wybrać wannę dopasowaną do rozmiarów Twojej łazienki? Doradzamy!

 

Jaką wanną wybrać do łazienki? Kwestie estetyki to tylko jeden z aspektów, który należy wziąć pod uwagę. Kolejnym jest oczywiście rozmiar i typ wanny, który należy dostosować do architektury i metrażu pomieszczenia. W Twoim przypadku lepsza będzie wanna przyścienna, a może wolnostojąca? Sprawdź nasze podpowiedzi na ten temat.

Wanna idealna – jak ją wybrać i dlaczego ta decyzja jest taka ważna?

Wybór wanny jest bardzo ważny, bo ten element determinuje w dużym stopniu charakter łazienki, czyniąc z niej ciasne i mało przyjemne w codziennym użytkowaniu miejsce albo superwygodną, sprzyjającą relaksowi przestrzeń, w której aż chce się przebywać. Liczą się nie tylko względy estetyczne, takie jak kolor wanny czy jaki ma kształt, ale też praktyczne, związane chociażby z materiałem, z jakiego została wykonana. Nawet, jeśli już wiesz, jaki styl łazienkowej aranżacji Cię interesuje i masz świadomość, czy wolisz wanny z akrylu, konglomeratu czy stali, wciąż pozostaje najważniejszy aspekt: typ i rozmiar. Jeśli chcesz, żeby łazienka była możliwie najbardziej komfortowa i wygodna, dopasuj wannę do rozmiarów pomieszczenia. Jak to zrobić, żeby nie popełnić błędu? O czym pamiętać? Dowiesz się już za chwilę!

Wanna wolnostojąca do dużej łazienki? Poznaj też inne rozwiązania!

Jeśli Twoja łazienka jest przestronna, spokojnie możesz pokusić się o supermodne rozwiązania w rodzaju wanien wolnostojących o efektownych formach. Owalne czy zaoblone będą wyglądać świetnie, wyeksponowane na środku pomieszczenia, z komfortowym dostępem ze wszystkich stron. Przykład? Wanna wolnostojąca Corsan Salina, zwłaszcza ta z ekskluzywnym, złotym wykończeniem. Taki element aranżacji łazienki, nada jej bardziej prestiżowego charakteru i z pewnością wpłynie na wygodę z jej korzystania. Jeśli w dalszym ciągu pozostaje sporo miejsca do zagospodarowania, dodatkowo możesz zamontować w rogu wnętrza panel prysznicowy i wygrodzić natrysk ściankami z półtransparentnego szkła, tworząc w ten sposób nowoczesny prysznic typu walk-in, który może odgrywać rolę porannej alternatywy dla wanny wolnostojącej. Oczywiście, w dużej łazience jak najbardziej możesz też umieścić wannę przyścienną czy narożną, zyskując w ten sposób więcej miejsca na mini-pralnię czy stanowisko do makijażu z prawdziwego zdarzenia.

Jakie rozwiązanie do małej łazienki? Wanna przyścienna czy wolnostojąca?

Jeśli Twoja łazienka jest mała, wybór wanny będzie nieco bardziej kłopotliwym wyzwaniem. Oczywiście bez trudu mu sprostasz, jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie, które oszczędza miejsce, ale pozwala Ci cieszyć się z maksymalnie komfortowej kąpieli. Chodzi oczywiście o wanny przyścienne – zarówno te w zabudowie, jak i wolnostojące monolityczne. Najlepiej zamontować je w miejscu, w którym nie będą w żaden sposób przeszkadzać w korzystaniu z pozostałej części łazienki (na przykład blokując wygodny dostęp do umywalki). Weź pod uwagę wannę narożną, za pomocą której możesz ciekawie urządzić niewykorzystywany do tej pory kącik łazienki. Kupując taką wannę, zwróć uwagę na to, czy wybierasz model lewy czy prawy i jakie są dokładnie jego wymiary – warto wykorzystać każdy centymetr, który później wpłynie na wygodę codziennych kąpieli. A co, jeśli w małej łazience trudno mówić nawet o najmniejszej wannie przyściennej? W takim przypadku umieść ją w strefie prysznica. Taką opcję mają jedynie wanny monolityczne - wykonane z jednego płata akrylu, gdyż mogą być w strefie mokrej

Najlepsza wanna do łazienki o nietypowym kształcie

Plan łazienki, którą chcesz zaaranżować, jest dość nietypowy? Postaraj się ewentualne niedogodności zamienić w punkt wyjścia do tworzenia wystroju. Przykładowo: w długim i wąskim pomieszczeniu możesz zamontować wannę przyścienną na końcu pomieszczenia, która będzie przylegać od ściany do ściany. We wnęce czy pod skośną ścianą ustawić wannę wolnostojącą o owalnym kształcie prostopadle do ściany - w ten sposób wykorzystasz środek pomieszczenia pozostawiając ściany dla umywalki i WC. Przemyśl też inwestycję w mniejszą wannę o długości 150 cm, która w dużym pomieszczeniu może królować w centrum, a u Ciebie – ciekawie wykorzystać dostępne możliwości. Taka wanna nie wymaga dużej ilości wody a nadal spełnia swoją rolę i spokojnie moższ się w niej odprężyć dzięki ergonomicznie wyprofilowanym brzegom. Wśród dostępnych chociażby u nas modeli znajdziesz mnóstwo wariantów różniących się rozmiarami, więc nie będzie problemem wybór takie, który idealnie wpisze się w architekturę pomieszczenia, jakie chcesz urządzić.

Wybór wanny do łazienki to zawsze kłopotliwa sprawa, wymagająca starannego przemyślenia, a nawet dokładnych obliczeń. Warto dopasować jej typ i rozmiar do metrażu pomieszczenia, zyskując w ten sposób nie tylko fantastyczne stanowisko do kąpieli, ale też… zdecydowanie więcej miejsca. Wanny przyścienne, narożne oraz wolnostojące znajdziesz w ofercie marki Corsan – sprawdź możliwości i postaw na idealne rozwiązanie do Twojej łazienki!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel