Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

6 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając panel prysznicowy

2021-01-27
6 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając panel prysznicowy

Prysznic

Dobrze dobrany panel prysznicowy to krok ku wysokiemu komfortowi podczas kąpieli. Dzięki niemu możesz doposażyć swoją kabinę prysznicową i stworzyć własne, domowe SPA. Jednak, który model panelu prysznicowego sprawdzi się najlepiej w Twojej łazience? Czynników i parametrów, na które należy zwrócić uwagę przed jego zakupem, jest wiele. Dziś dowiesz się, które z nich są najważniejsze i jak dobrać odpowiedni dla siebie panel prysznicowy.

Panel czy kolumna prysznicowa – szybkie rozróżnienie

Na początku warto zaznaczyć, czym różni się panel prysznicowy od kolumny. Być może będzie to kwestia przypomnienia, jednak dla osób zagubionych w dużym asortymencie akcesoriów łazienkowych może to być przydatna informacja.
Panele prysznicowe wyposażone są w zintegrowaną deszczownicę i dysze do hydromasażu, które wypuszczają wodę poziomo. Z tego względu nie należy ich montować przy wannie zakrytej jedynie cienką zasłonką. Może to grozić zalaniem łazienki. W tym wypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się kolumna prysznicowa. Do zabudowanych kabin spokojnie możesz zamontować panel prysznicowy. Jaki model wybrać? O tym przeczytasz poniżej.

Panel prysznicowy – jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

Istnieje kilka najważniejszych parametrów i czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przed kupnem panelu. O tym, jaki panel prysznicowy będzie najlepszy, decyduje zarówno sposób montażu, jak i przyzwyczajenia jego użytkowników. A to jeszcze nie wszystko.

  • Możliwości instalacji wodnej

Panel prysznicowy z hydromasażem musi mieć zapewnione odpowiednie ciśnienie wody. Zatem przed jego kupnem sprawdź dobrze parametry swojej instalacji wodnej. W blokach mieszkalnych raczej nie ma problemu ze zbyt małym ciśnieniem wody, w domach jednorodzinnych bywa jednak różnie. Aby w pełni wykorzystać funkcje panelu, woda powinna mieć ciśnienie minimum 3,0–5,0 barów.

  • Sposób montażu – czy panel prysznicowy narożny to dobry pomysł?

Niektóre modele paneli można zamontować na ścianie na wprost bądź w rogu kabiny. To drugie rozwiązanie jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca. Z tego względu w małych łazienkach i niewielkiej kabinie, panel prysznicowy narożny jest najlepszym wyborem.
Jeśli jednak masz do dyspozycji dużą przestrzeń, możesz pokusić się nawet o kabinę wolnostojącą. Wówczas wybierz wolnostojący model panelu z przyłączem od dołu.

  • Wygląd i design

Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest wygląd i design panelu prysznicowego. Jest to niezwykle ważny element armatury i wystroju wnętrza. Zza przezroczystych szyb kabiny prysznicowej będzie doskonale widoczny z każdego miejsca w łazience. Z tego względu musisz go dobrać do wybranego przez Ciebie stylu aranżacyjnego.
W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne panele prysznicowe utrzymane w kolorze białym i czarnym. Do odważniejszych wystrojów świetnie będą pasowały panele w kolorze szarym czy czerwonym. Z kolei miłośnikom eko designu z pewnością spodoba się panel imitujący drewno lub bambus. Doskonale będzie wyglądał na tle drewnopodobnych płytek czy w towarzystwie drewnianych akcesoriów.

  • Dostosowany do mieszkańców – panel prysznicowy z termostatem czy nie?

Ze względu na obecność w domu dzieci lub osób starszych, ale także wygodę, warto zdecydować się na panel prysznicowy z termostatem. Dzięki temu możesz łatwo utrzymać wybraną temperaturę wody pod prysznicem. Niweluje to ryzyko poparzenia. Panele dostępne w naszym sklepie internetowym dodatkowo wyposażone są w przycisk przeciwpoparzeniowy. Zwiększa to bezpieczeństwo wszystkich użytkowników łazienki.

  • Ilość dysz masujących i ich lokalizacja

Dla osób pracujących za biurkiem najlepiej sprawdzą się panele z dyszami masującymi na wysokości lędźwi. To właśnie ból tego odcinka kręgosłupa dokucza najczęściej. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać panel prysznicowy z odpowiednio zlokalizowanymi dyszami masującymi.
W naszym sklepie znajdziesz modele wyposażone w dysze zlokalizowane na dwóch albo nawet na trzech poziomach. Dzięki nim zapomnisz o bólu pleców i nagromadzonym w ciągu dnia stresie.

  • Łatwość utrzymania w czystości

Na sam koniec zostawiliśmy sposób konserwacji panelu. Łączy się to bezpośrednio z materiałem jego wykonania i wykończenia. Najlepiej wybierać modele w pełni odporne i zabezpieczone przed dużą wilgotnością. Zwróć również uwagę na łatwość czyszczenia. Dzięki temu niewielkie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą zniwelować zacieki z mydła. Ponadto w naszym sklepie znajdziesz produkty, w których zastosowana technologia Anti-Calc pozwoli Ci zapomnieć o zbierającym się kamieniu w dyszach natryskowych.
Panel prysznicowy powinien pasować do łazienki pod względem wyglądu i montażu. Przede wszystkim jednak musi być dostosowany do użytkowników. Zapewni Ci to największy komfort podczas kąpieli.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel