Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

6 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając panel prysznicowy

2021-01-27
6 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając panel prysznicowy

Prysznic

Dobrze dobrany panel prysznicowy, to krok ku zwiększeniu komfortu życia. Dzięki niemu, możesz doposażyć swoją kabinę prysznicową i stworzyć własne, domowe SPA. Jednak, który model panelu prysznicowego sprawdzi się najlepiej w Twojej łazience? Czynników i parametrów, na które należy zwrócić uwagę przed jego zakupem, jest wiele. Dziś dowiesz się, które z nich są najważniejsze i jak dobrać odpowiedni dla siebie panel prysznicowy.

Panel czy kolumna prysznicowa – szybkie rozróżnienie

Na początku warto zaznaczyć, czym różni się panel prysznicowy od kolumny natryskowej. Być może będzie to kwestia przypomnienia, jednak dla osób zagubionych w dużym asortymencie akcesoriów łazienkowych może to być przydatna informacja.
Panele prysznicowe wyposażone są w zintegrowaną deszczownicę, prysznic ręczny, opcjonalnie wylewkę. Główną różnicą są dysze do hydromasażu, które wypuszczają wodę poziomo. Z tego względu nie należy ich montować przy wannie zakrytej jedynie cienką zasłonką. Może to grozić zalaniem łazienki. W tym wypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się kolumna prysznicowa. Do zabudowanych kabin spokojnie możesz zamontować panel. Jaki model wybrać? O tym przeczytasz poniżej.

Panel prysznicowy – jaki wybrać i na co zwracać uwagę?

Istnieje kilka najważniejszych parametrów i czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przed kupnem panelu. O tym, jaki panel prysznicowy będzie najlepszy, decyduje zarówno sposób montażu, jak i przyzwyczajenia jego użytkowników. A to jeszcze nie wszystko.

  • 1.Możliwości instalacji wodnej

Panel prysznicowy z hydromasażem musi mieć zapewnione odpowiednie ciśnienie wody gdyż posiada więcej opcji niż standardowy natrysk. Zatem przed jego kupnem sprawdź dobrze parametry swojej instalacji wodnej. W blokach mieszkalnych raczej nie ma problemu ze zbyt małym ciśnieniem wody, w domach jednorodzinnych bywa jednak różnie. Aby w pełni wykorzystać funkcje panelu, woda powinna mieć ciśnienie minimum 3,0 barów.

  • 2. Sposób montażu – czy panel prysznicowy narożny to dobry pomysł?

Niemalże wszystkie modele paneli można zamontować na ścianie na wprost bądź w rogu kabiny. Wyjątek stanowią panele, które maja pokrętła z boku (ich narożny montaż utrudniałby dostanie się do pokrętła). Narożny montaż jest doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca. Z tego względu w małych łazienkach i niewielkiej kabinie, panel prysznicowy narożny jest najlepszym wyborem.
Jeśli jednak masz do dyspozycji większą przestrzeń możesz zamontować panel naściennie. Zwróć uwagę na to, aby panel nie był zamontowany na przeciw wejścia do kabiny. Dysze hydromasażu, których strumień jest poziomy, mogą swoim strumieniem otworzyć drzwi kabiny, bądz utrudnić wejście, gdy zostawimy panel na funkcji hydromasażu.

  • 3. Wygląd i design

Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest wygląd i design panelu prysznicowego. Jest to niezwykle ważny element armatury i wystroju wnętrza. Zza przezroczystych szyb kabiny prysznicowej będzie doskonale widoczny, z każdego miejsca w łazience. Z tego względu musisz go dobrać do wybranego przez Ciebie stylu aranżacyjnego.
Marka Corsan oferuje aluminiowe panele prysznicowe w dowolnej kolorystyce (malowane na zamówienie, wg. koloru RAL Classic) oraz w standardowej kolorystyce: biały, czarny, gwiezdna szarość. Panele prysznicowe stalowe występują w stali szczotkowanej tradycyjnej i czarnej. Można odpowiednio dobrać kolor akcesoriów i pokręteł: chromowane lub czarne. Dzięki temu z łatwością dobierzemy panel do pozostałej armatury w łazience. Do odważniejszych wystrojów świetnie będą pasowały panele w kolorze zieleni czy czerwonym. Z kolei miłośnikom eko designu z pewnością spodoba się panel z drewna bambusowego z wykończeniem czarnym lub chromowanym.

  • 4. Dostosowany do mieszkańców – panel prysznicowy z termostatem czy nie?

Ze względu na obecność w domu dzieci lub osób starszych, ale także wygodę, warto zdecydować się na panel prysznicowy z termostatem. Dzięki temu możesz łatwo utrzymać wybraną temperaturę wody pod prysznicem. Niweluje to ryzyko poparzenia. Panele dostępne w naszym sklepie internetowym dodatkowo wyposażone są w przycisk przeciwpoparzeniowy. Zwiększa to bezpieczeństwo wszystkich użytkowników łazienki.

  • 5. Ilość dysz masujących i ich lokalizacja

Dla osób pracujących za biurkiem najlepiej sprawdzą się panele z dyszami masującymi na wysokości lędźwi. To właśnie ból tego odcinka kręgosłupa dokucza najczęściej. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać panel prysznicowy z odpowiednio zlokalizowanymi dyszami masującymi.
W naszym sklepie znajdziesz modele wyposażone w dysze zlokalizowane na dwóch albo nawet na trzech poziomach. Dzięki nim zapomnisz o bólu pleców i nagromadzonym w ciągu dnia stresie. Modele różnią się od siebie zastosowaną deszczownicą: standardowa i z oświetleniem LED. Mamy wersje z baterią mieszaczową lub termostatyczną. Każda z nich możliwia pełną kontrolę nad temperaturą przepływającej wody. Bateria termostatyczna dodatkowo gwarantuje stabilną temperaturę wody podczas brania prysznica. Panele posiadają pokrętło trójdrożne lub osobne pokrętła funkcyjne. Dzięki nim ustawimy rodzaj strumienia wody i jej ciśnienie. Przewagą osobnych pokręteł, jest możliwość korzystania z kilku strumieni wody w jednym czasie. Każdy model wyposażony jest w prysznic ręczny przymocowany do korpusu panelu - aby nie tworzyć dodatkowych dziur w płytkach. Panele mogą być wyposażone w wylewkę, dzięki czemu łatwiej jest sprzątać łazienkę czy opłukać stopy.

  • 6.Łatwość utrzymania w czystości

Na sam koniec zostawiliśmy sposób konserwacji panelu. Łączy się to bezpośrednio z materiałem jego wykonania i wykończenia. Najlepiej wybierać modele w pełni odporne i zabezpieczone przed dużą wilgotnością. Zwróć również uwagę na łatwość czyszczenia. Dzięki temu niewielkie zabiegi pielęgnacyjne pozwolą zniwelować zacieki z mydła. Ponadto w naszym sklepie znajdziesz panele, w których zastosowana technologia Anti-Calc pozwoli Ci zapomnieć o zbierającym się kamieniu w dyszach natryskowych.
Panel prysznicowy powinien pasować do łazienki pod względem wyglądu i montażu. Przede wszystkim jednak musi być dostosowany do użytkowników. Zapewni Ci to największy komfort podczas kąpieli.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

Panel prysznicowy Corsan DUO Termostat Biało-Czarny

Panel prysznicowy Corsan DUO Termostat Biało-Czarny

1 792,00 zł brutto1 490,00 zł brutto
Panel prysznicowy Corsan KASKADA Mieszacz Biały

Panel prysznicowy Corsan KASKADA Mieszacz Biały

1 344,00 zł brutto1 200,00 zł brutto
Panel prysznicowy Corsan ALTO Mieszacz Srebrny Wylewka

Panel prysznicowy Corsan ALTO Mieszacz Srebrny Wylewka

1 041,00 zł brutto930,00 zł brutto
Panel prysznicowy Corsan SNAKE Termostat Czarna stal

Panel prysznicowy Corsan SNAKE Termostat Czarna stal

1 357,00 zł brutto1 240,00 zł brutto
pixel