Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy prysznicowe

( ilość produktów: 36 )

Każdą domową łazienkę z prysznicem warto wyposażyć w zestaw prysznicowy, który funkcjonalnością będzie odpowiadał na wymagania domowników. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór takich zestawów. Zapraszamy do przeglądania asortymentu, u nas masz szansę kupić zestawy prysznicowe z deszczownicą i klasyczne w różnych designach i kolorach.

Jak wybrać dobry zestaw prysznicowy?

Zestawy prysznicowe różnią się nie tylko designem i funkcjonalnością, ale też sposobem montażu. Zazwyczaj składają się z baterii, słuchawki prysznicowej oraz drążka, jednak poszczególne modele mogą być wyposażone dodatkowo w deszczownicę oraz specjalny uchwyt lub węża do słuchawki prysznicowej. Przed dokonaniem zakupu warto więc zapoznać się z rodzajami zestawów prysznicowych oraz zdecydować, jaki sposób montażu będzie odpowiedni do indywidualnej łazienki.

Zestawy prysznicowe ze względu na sposób montażu

W sklepach znajdziemy zestawy prysznicowe podtynkowe oraz zestawy prysznicowe natynkowe. Te pierwsze charakteryzują się tym, że kurki i słuchawka lub deszczownica to jedyne elementy, które są widoczne na zewnątrz, a cała reszta montowana jest w ścianie pod tynkiem. Choć jest to rozwiązanie bardzo wygodne, charakteryzuje się bardziej skomplikowanym sposobem montażu, dlatego warto o nim pomyśleć jeszcze na etapie planowania pełnej aranżacji łazienki. Zestawy prysznicowe montowane podtynkowo zapewniają więcej przestrzeni w łazience i redukują ilość zacieków na ścianie lub kafelkach.

Zestawy prysznicowe z deszczownicą

Deszczownica stanowi alternatywę dla klasycznej słuchawki prysznicowej. Zazwyczaj montuje się ją na ścianie lub suficie łazienki, a po włączeniu prysznica, płynąca woda przypomina deszcz. Wybierając tę opcję, można cieszyć się wysokim komfortem kąpieli, ponieważ zestaw prysznicowy z deszczownicą pozwala na swobodne przebywanie pod prysznicem bez konieczności trzymania lub obracania słuchawki. Deszczownice można zamontować natynkowo lub podtynkowo, a także sufitowo. Ten ostatni rodzaj montażu jest najbardziej efektywny i zapewnia największy komfort kąpieli.

Zestawy prysznicowe bez deszczownicy

Tego typu zestawy prysznicowe to klasyczne modele, które w dalszym ciągu królują w rankingach sprzedaży. W skład takiego zestawu wchodzą zazwyczaj: drążek z uchwytami, słuchawka, wąż i akcesoria do montażu. Odpowiednio przygotowany zestaw powinien zawierać wszystkie elementy potrzebne do montażu baterii prysznicowej. Słuchawki stanowią element wymienny, który w razie awarii można wymienić lub zastąpić słuchawką o innych rozmiarach, czy wyposażoną w dodatkowe funkcje. Zestawy prysznicowe z klasyczną słuchawką wyróżniają się atrakcyjną ceną.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze zestawu do prysznica?

Zestaw prysznicowy powinien być wybrany pod względem funkcjonalności i możliwości zamontowania w danej łazience. Warto jednak kierować się także indywidualnymi preferencjami oraz designem. Najczęściej spotykane są zestawy prysznicowe w uniwersalnym kolorze srebrnym, które bez problemu dopasujemy do dowolnego stylu wyposażenia łazienki. Osobom, które poszukują czegoś oryginalnego, oferujemy zestawy prysznicowe czarne. Takie modele świetnie sprawdzą się w minimalistycznej łazience lub w przypadku wyposażenia retro. Czarne komplety bardzo ładnie się prezentują na tle bieli, srebra czy brązu.

Zestawy prysznicowe z termostatem

Warto zainwestować także w zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort kąpieli, ale pozwala także zaoszczędzić ciepłą wodę. Jeżeli konieczność ciągłego regulowania baterii w celu uzyskania odpowiedniej temperatury wody jest czymś, co cię bardzo irytuje, prysznic z termostatem będzie dobrą opcją. Zestaw prysznicowy z termostatem umożliwia ustalenie maksymalnej temperatury wody, której nie będzie można przekroczyć. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że po odkręceniu kurka zaskoczy strumień bardzo gorącej wody. Baterie z termostatem często wybierane są przez rodziny z dziećmi. Rodzice, chcąc zapewnić maluchom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i chronić przed poparzeniem, decydują się na ustalenie odpowiedniej temperatury wody, która będzie optymalna dla maluchów.

Zestawy natryskowe – jakie wybrać ze względu na funkcjonalność?

Prysznic nie tylko pozwala na zmycie brudu z ciała, ale wykazuje też działanie energetyzujące na ciało i umysł. Zarówno wieczorowy, jak i poranny prysznic dla wielu osób stanowi formę relaksu, dlatego warto zadbać o to, aby zestaw prysznicowy w łazience wyróżniał się jak najwyższą funkcjonalnością. W naszym sklepie z akcesoriami do łazienki znajdziesz szeroki wybór takich akcesoriów. Oferujemy natryskowe zestawy prysznicowe oraz modele ze standardową słuchawką, a każdy z nich spełni swoje funkcje w 100%. My zapewniamy produkty wysokiej jakości, jednak to ty musisz zdecydować, jaki typ prysznica wybierzesz. Warto stosować się do wymagań domowników i wybrać zestaw do prysznica, który sprawdzi się w domowej łazience pod względem praktycznym i wizualnym.

pixel