Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie rozwiązania podtynkowe warto zastosować w łazience?

2022-03-28
Jakie rozwiązania podtynkowe warto zastosować w łazience?

Producenci armatury łazienkowej wprowadzają na rynek coraz nowocześniejsze rozwiązania, które zwiększają komfort użytkowy, ale także znacznie poprawiają estetykę wnętrz. Jednym, z takich rozwiązań jest armatura łazienkowa montowana podtynkowo. Choć jej instalacja będzie wymagała od Ciebie nieco więcej wysiłku, to jednak efekty aranżacyjne z pewnością Ci go wynagrodzą. Sprawdź, jaka bateria podtynkowa sprawdzi się w Twojej łazience.

Baterie podtynkowe – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zestaw prysznicowy z baterią montowaną podtynkowo na wygodny BOX, prysznicem ręcznym i deszczownicą jest rozwiązaniem bardzo wygodnym w użytkowaniu. Instalacje wykonuje się przed położeniem płytek łazienkowych. Elementy łączymy za pomocą rurek a baterie montujemy na specjalny BOX, dodany do zestawu. Box to bardzo wygodne rozwiązanie, najlepiej wybierać te płytkie, dla których nie trzeba wykonywać zbyt głebokiego otworu. Każdy box ma wmontowaną poziomnice i możliwość dostosowania głębokości na tzw. kołnierz, który można przyciąć dopasowując do płytek łazienkowych. To właśnie montaż i konstrukcja tych elementów jest cechą, która najmocniej odróżnia je od “zwykłej” armatury. W elementach podtynkowych wszystkie przyłącza, rurki i korpus baterii są schowane w ścianie. Na zewnątrz wystają jedynie elementy użytkowe. Opcjonalnie: deszczownica, słuchawka, wylewka i mieszacz z pokrętłem do regulacji temperatury wody i pokrętłem do wyboru funkcji strumienia wody. Co daje takie rozwiązanie?

Przede wszystkim wpływa to na całą aranżację łazienki. Wnętrze wydaje się bardziej przestronne, schludne i minimalistyczne. Stąd zestaw prysznicowy podtynkowy wybierany jest do łazienek nowoczesnych. Jeśli masz małą łazienkę, armatura podtynkowa pozwoli Ci ją optycznie powiększyć, ponieważ nie będzie zajmowała w przestrzeni pod prysznicem tak dużo miejsca.

Ponadto, taka armatura daje wysoki komfort przy sprzątaniu. Im mniej baterii wystaje poza ścianę, tym mniej masz do czyszczenia. Wystarczy przetrzeć ściereczką pokrętła i elementy funkcyjne, aby przywrócić zestawowi prysznicowemu idealny wygląd. Co więcej, na elementach montowanych podtynkowo osiada znacznie mniej kamienia, który z czasem szpeci łazienkę i znacznie obniża jej walory estetyczne.

W jakich wnętrzach najlepiej prezentują się zestawy prysznicowe montowane podtynkowo?

W nowoczesnych, industrialnych aranżacjach doskonale będzie się prezentował zestaw prysznicowy. Możesz go zamontować zarówno w mniejszych łazienkach, dzięki czemu optycznie powiększysz wnętrze, jak i w większych, w których uzyskasz lepszy efekt minimalistycznego wystroju.

Pomimo tego, że widoczne elementy baterii są mocno zredukowane, to jednak dostępne są modele w różnym stylu. Bardzo często utrzymane są w kolorze chromu, czerni czy złota, co zwiększa ich możliwości aranżacyjne. Doskonale będą prezentowały się także w łazienkach o wystroju tradycyjnym, unowocześniając je. Do wnętrz vintage czy glamour możesz wybierać modele stylizowane i utrzymane w kolorze złota. Jak widzisz, podtynkowy system montażu nie ogranicza Twoich możliwości aranżacyjnych łazienki.

Jaką armaturę podtynkową wybrać?

Firma Corsan oferuje serie produktowe, w których znajdzie się każdy rodzaj baterii. Dzięki temu na jednej powierzchni można zestawić ze sobą baterie prysznicowe, umywalkowe, wannowe czy bidetowe utrzymane w jednym stylu i kolorze.Każdy model cechuje się wysoką jakością wykonania i świetnym designem. Jakie jednak baterie wybrać do poszczególnych miejsc?

Najczęściej wybierany jest zestaw prysznicowy podtynkowy. Wynika to z faktu, że wiele osób chce zaoszczędzić miejsce w kabinie prysznicowej. Zestawy te umożliwiają to, ponieważ na zewnątrz znajduje się jedynie ramie z deszczownicą i wąż z prysznicem ręcznym (słuchawką). Ponadto utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości z takim zestawem jest o wiele prostsze. Do łazienek w stylu glamour wybierz model utrzymany w kolorze złotym. Z kolei do tradycyjnych łazienek świetnie pasować będzie zestaw w kolorze chromu.

W kabinie prysznicowej możesz zamontować także baterie prysznicowe podtynkowe. Mają kształt płaskich paneli, na których znajdują się pokrętła do regulacji ciśnienia i temperatury wody. Będą doskonałym uzupełnieniem deszczownic i staną się wyraźnym elementem dekoracyjnym wnętrza.

Bardzo często wybierane są także baterie umywalkowe podtynkowe. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca wokół umywalki, które możesz wykorzystać na przechowywanie kosmetyków. Baterie te cechują się długą wylewką, co sprawia, że możesz je zamontować do każdego modelu umywalki. Sprawdzą się zarówno przy umywalkach nablatowych, jak i montowanych w blacie. Dopasuj jedynie wysokość jej montażu na ścianie. Zalecana wysokość dla baterii umywalkowej ściennej to 105 - 110 cm.

Stwórz własny zestaw prysznicowy!

Marka Corsan ułatwi Ci stworzenie własnego zestawu prysznicowego. W naszej ofercie znajdują się moduły prysznicowe, które można montować w dowolnej konfiguracji i kolorze.

Montaż baterii podtynkowych ma wiele zalet. Ułatwia on utrzymanie czystości wokół umywalki, w kabinie prysznicowej czy wokół wanny. Stanowi także piękny element dekoracyjny wystroju tego pomieszczenia. W naszym sklepie znajdziesz funkcjonalne i niezwykle efektowne baterie umywalkowe i prysznicowe.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixel