Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

4 pomysły na relaksującą kąpiel

2023-03-13
4 pomysły na relaksującą kąpiel

5 pomysłów na relaksującą kąpiel

Ukojenie dla ciała, ale także dla nerwów — relaksująca kąpiel z dodatkiem soli i olejków eterycznych, to coś więcej niż tylko sposób na przyjemny wieczór. To regenerujący rytuał, który pozwoli Ci zebrać myśli, odpocząć i zostawić za sobą wszystkie stresujące chwile. Jak przygotować kąpiel rodem z salonu SPA we własnym domu? Przedstawiamy sprawdzone pomysły!

Na co zwrócić uwagę przygotowując relaksującą kąpiel?

Chcesz stworzyć w swojej łazience przyjemną, kojącą atmosferę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Mamy dobrą wiadomość! Domowe SPA jest nie tylko bardzo łatwe, ale i szybkie do przygotowania. Niezbędne gadżety, które mają swoje walory estetyczne, mogą zamienić się w stałe elementem wystroju.

Aby zadbać o odpowiedni nastrój, zamiast zwykłego światła, rozstaw świece sojowe o Twoim ulubionym zapachu. Oczywiście zadbaj jednocześnie o swoje bezpieczeństwo. Świetnie sprawdzi się też kominek zapachowy, do którego wlejesz ten sam olejek eteryczny co do swojej kąpieli. W ten sposób wzmocnisz efekt aromaterapii i jeszcze intensywniej zadziałasz na swoje zmysły.

Pamiętaj aby olejek wlewać do wanny wypełnionej wodą, gdyż jest to roztwór silnie skondensowany i może powodować czasowe przebarwienia powierzchni na której zostanie rozlany. Zapach powinien być delikatny, dawkowany w niewielkiej ilości. Zbyt intensywne zapachy, zwłaszcza na małej przestrzeni mogą powodować ból głowy. Taka sama sytuacja może mieć miejsce, jeśli połączysz ze sobą zbyt dużo różnych zapachów, dlatego świeczki i olejki eteryczne warto kupować o takich samych, zbliżonych lub harmonizujących ze sobą zapachach.

Jak odprężający nastrój to i odpowiednia muzyka! Postaw na wyciszające dźwięki natury lub kojące, sprzyjające medytacji azjatyckie melodie, wykorzystywane w najlepszych salonach SPA na całym świecie.

Ostatnim krokiem będzie oczywiście przygotowanie kąpieli. Zadbaj o to, aby Twoja wanna przyścienna na relaksującą kąpiel, wypełniona była wodą o odpowiedniej temperaturze. Postaw na wysokiej jakości dodatki jak kule i płyny do kąpieli, a co najważniejsze - zapomnij o wszystkim, poza sobą!

Czy relaksująca kąpiel ma wpływ na zdrowie?

Wyciszające kąpiele z dodatkiem bąbelków wpływają dobroczynnie nie tylko na Twoje samopoczucie, również obniżają poziom stresu. Dowiedziono, że dłuższe kąpiele w ciepłej wodzie z aromaterapią, przynoszą szereg korzyści zdrowotnych: łagodzą bóle mięśniowe, działają rozluźniająco i rozkurczowo, a także korzystnie oddziałują na stan naszej skóry. Gorąca woda o temperaturze od 36 do nawet 42 stopni Celsjusza pomaga w walce z bezsennością, ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn przez pory i łagodzi dolegliwości związane z zakwasami, wspomagając szybszy rozkład kwasu mlekowego.

Ponadto kąpiel w wannie przyniesie ukojenie osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa i stawów, a nawet pobudza układ immunologiczny do intensywnego działania. Jak zrobić relaksującą kąpiel o dobroczynnych właściwościach? Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej temperatury wody, w odpowiedniej wannie! Dlatego warto wyposażyć swoją łazienkę w wannę narożną. Stylowego i przytulnego efektu nada wanna wolnostojąca. Nie musi być duża, bo w wannie odprężamy się z książką lub przy kieliszku czerwonego wina przyjmując pozycję półsiedzącą.

Niezastąpione okażą się też korki do wanien, cechujące się wysoką szczelnością i jakością a także dostosowane kolorystycznie do naszego otoczenia.

Lista 4 pomysłów na kąpiel, która Cię zrelaksuje

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z relaksującymi kąpielami, ale nie wiesz, od czego zacząć? Szukasz ciekawego urozmaicenia dla swojej standardowej rutyny pielęgnacyjnej? Wypróbuj nasze sprawdzone pomysły i pozwól sobie na chwilę wytchnienia!

Woda z solą morską i lawendą

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wyciszający wieczór jest gorąca woda z dodatkiem soli morskiej i lawendowych olejków eterycznych. Rozluźnia spięte mięśnie, pomaga usunąć z nich zmęczenie i działa uspokajająco. To również doskonały pomysł na kąpiel w wannie we dwoje.

Olejek lawendowy daje zastrzyk energii, obniża poziom stresu, poprawia samopoczucie, a nawet działa dobroczynnie na naszą skórę oczyszczając ją, dotleniając i dogłębnie odżywiając. Taka kąpiel w wannie jest ponadto niezwykle prosta do przygotowania. Wystarczy jedynie zadbać o to, aby napełnić Twojąwannę wolnostojącą wodą a następnie uzupełnić kąpiel o kilka łyżek soli morskiej i olejków zapachowych.

Aromaterapia w wannie

Olejki eteryczne to prawdziwi czarodzieje, jeśli chodzi o łagodzenie stresu, a nawet stanów lękowych! Aromaterapia jest niezwykle ważnym elementem wyciszających kąpieli w wannie, działając kompleksowo na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wybierając olejki eteryczne do swojego domowego SPA, musisz jednak dokładnie zastanowić się jakich efektów będziesz od nich oczekiwać. Pamiętaj, że w aromaterapii nie należy kierować się jedynie ich walorami zapachowymi.

Przed zakupem koniecznie sprawdź, jakie właściwości ma olejek, na który chcesz się zdecydować, w przeciwnym razie kąpiel w wannie we dwoje bądź uspokajająca kąpiel w pojedynkę może nie przynieść oczekiwanych efektów.

  • Olejek lawendowy – uspokaja i wycisza.
  • Olejek sosnowy – obniża poziom stresu i ma działanie odprężające.
  • Olejek eukaliptusowy – pobudza i dodaje energii.
  • Olejek geraniowy – łagodzi stany lękowe.

Kąpiel z pianą i perełkami

Wanna na relaksującą kąpiel może być wypełniona niezwykle popularnymi perełkami, które w zaledwie kilka sekund wyczarują dużą i gęstą pianę. Ten klasyk w połączeniu z ciepłą wodą ukoi Twoje nerwy, poprawi samopoczucie, a także co równie ważne odżywi skórę i przywróci jej miękkość oraz elastyczność. Głównym składnikiem większości perełek do kąpieli jest mocznik poprawiający nie tylko ogólny wygląd skóry, ale też jej kondycję.

Kąpiel w mleku

Ta propozycja, choć wymaga nieco więcej zachodu, jest absolutnym hitem, zarówno jeśli chodzi o dobroczynne właściwości terapeutyczne, jak i urodowe. Jak zrobić relaksującą kąpiel z mlekiem? Przede wszystkim pamiętaj, aby sięgnąć po mleko ośle lub kozie, ponieważ zawierają najwięcej substancji odżywczych:

  • peptydy – wpływają na młody wygląd skóry i jędrność,
  • proteiny,
  • lipidy – odżywiają, nawilżają i natłuszczają skórę, tworząc na niej delikatną warstwę ochronną,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe.

Kwas mlekowy zawarty w takiej kąpieli działa na skórę jak peeling enzymatyczny, delikatnie ją złuszczając i przywracając blask. W efekcie Twoje ciało jest odżywione, nawilżone i ujędrnione już od pierwszej kąpieli! Aby ją przygotować do napełnionej w 1/3 objętości wanny dodaj od 4 do 5 litrów mleka.

Marzy Ci się domowy relaks rodem z najdroższego SPA?

Na szczęście to nic trudnego! Świece, nastrojowa muzyka, sól morska i komplet olejków eterycznych przyniosą Ci ukojenie i pomogą odpocząć po stresującym dniu. Co więcej, wanna na relaksującą kąpiel wcale nie musisz być ogromna! Pamiętaj jednak, że musisz czuć się w niej komfortowo, a Twoja pozycja podczas wypoczynku nie może dodatkowo obciążać kręgosłupa, czy stawów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

pixel