Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Głowice termostatyczne

( ilość produktów: 8 )

Zawsze idealnie ciepła woda w kranie to komfort, o jaki dba coraz więcej osób, a osiągnąć to można, inwestując w głowice termostatyczne. Wysokiej klasy produkty z tej kategorii można znaleźć m.in. w sklepie Corsan. Ich wysoka jakość wykonania zapewnia bezawaryjne użytkowanie przez długi czas.

Głowice termostatyczne do baterii – dlaczego warto o nich pomyśleć?

W przypadku kiedy ma się do czynienia z niestabilnym ciśnieniem wody, a oprócz tego dodatkowo pobiera ją inny domownik, trafia do pralki lub zmywarki, to temperatura strumienia może gwałtownie spadać. W dłuższej perspektywie jest to uciążliwe, zwłaszcza gdy dotyczy kąpieli i ze słuchawki prysznicowej leci zimna woda. Ponieważ po spadku temperatura nieraz równie gwałtownie wzrasta, można więc mieć też do czynienia z przeciwną sytuacją i dojdzie do poparzenia skóry. Głowica termostatyczna pozwoli tego typu problemów uniknąć, to z kolei nie tylko zwiększy komfort, ale i bezpieczeństwo korzystania z wody. Na ostatni aspekt zwracają uwagę zwłaszcza rodzice małych dzieci, które same odkręcają wodę i nie potrafią jej jeszcze odpowiednio ustawić.

W pierwszej kolejności na głowice termostatyczne do baterii spogląda się przez pryzmat wygody, ale nie jest to ich jedyna zaleta. Bateria z termostatem jest sposobem na oszczędności. Nie trzeba wylewać dużo wody, zanim ta osiągnie optymalną temperaturę, bo z kranu od razu wypływa woda ciepła.

Jak działają głowice termostatyczne?

Sama zasada działania tego typu elementów nie jest skomplikowana. Znajdująca się wewnątrz baterii głowica termostatyczna jest odpowiedzialna za mieszanie wody zimnej z ciepłą. Utrzymuje pożądaną temperaturę nawet w przypadku, kiedy ciśnienie wody dopływającej z różnych powodów się zmniejsza. Temperaturę ustawia się na pokrętle regulacji. W baterii będzie woda cały czas w tej samej ustawionej temperaturze. Ta niezmienność jest jednym z największych atutów tego rozwiązania. Dokładność jest nawet to 1 stopnia Celsjusza.

Gdzie sprawdzają się głowice termostatyczne?

Głowica termostatyczna jest rozwiązaniem, jakie sprawdzi się w wielu miejscach. Pierwszym z nich jest bateria umywalkowa. Dużo osób decyduje się na głowice do prysznica lub wanny. O ile mycie rąk w umywalce jest krótkie, więc ewentualny kontakt z zimną wodą byłby niewielki, o tyle w przypadku kąpieli byłoby to bardzo nieprzyjemne. To właśnie dlatego prysznic jest pierwszym miejscem, w jakim taka bateria jest instalowana. W zależności od tego, jak skonstruowany jest prysznic, należy koncentrować się na innych modelach głowicy.

Głowice termostatyczne w ofercie Corsan

Nawet wysokiej jakości baterie termostatyczne wraz z eksploatacją mogą ulec zużyciu. Nie oznacza to jednak, że trzeba wymieniać je na nowe. Zazwyczaj wystarczy sięgnąć po części zamienne, co w tym przypadku najczęściej oznacza głowice termostatyczne. Decydując się na te, które znajdują się w naszym asortymencie, zyskuje się gwarancję, że będą działać równie niezawodnie, jak oryginalne elementy.

Marka Corsan jest rozpoznawalna w kraju i za granicą. Klienci doceniają wysoką jakość materiałów zastosowanych do produkcji naszych wyrobów i staranność wykonania. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i śledzimy trendy związane z wyposażeniem łazienek.

Wiemy, jak różnorodnej konstrukcji są urządzenia sanitarne, dlatego też głowice termostatyczne, jakie proponujemy, różnią się między sobą parametrami jak wielkość i kształt. Kupić u nas można również głowice termostatyczne do baterii podtynkowych. Jesteśmy przekonani, że szeroki wybór pozwoli każdemu odwiedzającemu sklep Corsan.pl znaleźć model, jaki będzie kompatybilny z jego baterią i będzie służyć przez długi czas. Mamy duże doświadczenie w branży i wiedzę, jaką możemy dzielić się z naszymi Klientami. Z tego względu mając jakiekolwiek wątpliwości co do tego, która głowica termostatyczna będzie odpowiednia, wystarczy skontaktować się z naszymi specjalistami. Będą oni w stanie odpowiedzieć na każde pytanie. Zachęcamy także to zapoznania się z pozostałymi produktami naszej produkcji.

pixel